Zwrot podatku z Holandii – dowiedz się czy możesz odzyskać swoje pieniądze

Dodano: 27.12.2017

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd poza granice Polski w poszukiwaniu wyższych zarobków, lepszych perspektyw zawodowych lub po prostu szukając swojego miejsca na ziemi, zdecydowali się na emigrację do jednego z krajów europejskich. Należysz do grupy tych osób? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na to pytanie, to konieczne czytaj dalej. Wybrałeś Królestwo Niderlandów jako swoją destynację zarobkową? Jeżeli i na to pytanie odpowiedziałeś „tak”, to być może przysługuje Ci zwrot podatku z Holandii. Przeczytaj ten artykuł, aby poznać szczegóły dokonywania rozliczenia podatkowego na terenie tego kraju i dowiedz się czy przysługuje Ci możliwość ubiegania się o odzyskanie nadpłaconych składek. Miłej lektury!

Zwrot podatku z Holandii – komu przysługuje? Ile trzeba czekać na odzyskanie nadpłaty składek?

O zwrot podatku z Holandii może ubiegać się każdy legalnie zatrudniony na terenie tego kraju pracownik, od którego wynagrodzenia były odprowadzane właściwe comiesięczne składki. Pamiętaj jednak, że aby móc wnioskować o odzyskanie nadpłaty, musisz posiadać BSN – BurgerServiceNummer (wcześniej nazywany numerem SOFI), będący numerem identyfikacyjnym każdej osoby, która zamieszkuje i pracuje na terenie Holandii. BSN to odpowiednik polskiego NIPu.

Czas oczekiwania na uzyskanie zwrotu podatku z Holandii wynosi od 3 do 6 miesięcy, jednak należy mieć na uwadze fakt, że w każdym urzędzie zdarzają się opóźnienia, które mogą wpływać na termin wypłaty należnych pieniędzy. Według prawa holenderski Urząd Skarbowy ma aż 3 lata, aby na podstawie rozliczenia podatkowego wydać decyzję o przyznaniu zwrotu podatku. Niestety procesu tego nie da się przyspieszyć, można jedynie upewnić się, że wszelkie formularze są odpowiednie wypełnione i została do nich dołączona ewentualna właściwa dokumentacja. Jakiekolwiek błędy lub braki w rozliczeniach dodatkowo przedłużają czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii.

Zwrot podatku z Holandii możliwy po latach

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które były legalnie zatrudnione na terenie Królestwa Niderlandów w ciągu ostatnich lat. Holenderski system podatkowy umożliwia uzyskanie zwrotu podatku z Holandii aż do pięciu lat wstecz! Oczywiście prawo to przysługuje wyłącznie osobom, które posiadają udokumentowaną historię legalnego zatrudnienia, a ich pracodawcy regularnie odprowadzali w ich imieniu zaliczki na podatek dochodowy. Termin wnioskowania o odzyskanie należnych Ci pieniędzy mija 31 grudnia każdego roku, także do końca miesiąca o zwrot podatku z Holandii mogą ubiegać się osoby, które pracowały na terenie tego państwa w roku 2012.

Pewny zwrot podatku z Holandii z pomocą specjalistów

System podatkowy to skomplikowana dziedzina finansów, która bardzo często przysparza trudności przysłowiowemu przeciętnemu Kowalskiemu. Ogromna ilość obowiązujących przepisów, nieustannie wprowadzane reformy oraz szeroki wybór dostępnych formularzy, z których musisz wybrać tylko jeden, sprawiają, że rozliczając się na terenie Królestwa Niderlandów, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Nie tylko w celu ułatwienia samego procesu, ale także po to, aby móc uzyskać szybki i najwyższy możliwy zwrot podatku z Holandii. Zastanawiasz się, komu powinieneś zaufać i powierzyć kontrolę nad procesem odzyskiwania Twoich pieniędzy? Odpowiedź jest prosta – jednej z profesjonalnych firm działających od wielu lat w tej branży. Doskonałym przykładem jest EU Service, której eksperci od prawie 15 lat pomagają Polakom uzyskać należny im zwrot podatku z Holandii, Niemiec, Anglii czy Austrii. Chcesz poznać szczegóły współpracy? Odwiedź stronę internetową firmy i wypełnij dostępny formularz, aby już w ciągu 48h skontaktował się z Tobą jeden z konsultantów. Z EU Service możesz odzyskać swoje pieniądze bez wychodzenia z domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *