Uzależnienia – nadal trudny do pokonania problem

Dodano: 20.07.2017

W teorii możemy powiedzieć, żę mówi się o uzależnieniach dość często i dlatego pojawia się takie wrażenie, że ten problem dla wielu osób będzie zrozumiały, traktowany jest z odpowiednią powaga. Z drugiej strony również takiej sytuacje, w których nie ma żadnych działań organów państwowych i społecznych, nie będzie podejmowania się żadnych działań, by sobie z tym w jakieś mierze skutecznie pokonać. W ten sposób tworzy się sytuacja, w której tak naprawdę te jednostki będą same przyczyniać się do tego, że alkoholizm będzie się rozwijał. W ten sposób, gdy jest się tak biernym dochodzi do tego, że ostatecznie przegrywa się ten problem z uzależnieniami już od początku. Dlatego będzie dobrze ten temat nieco szerzej potraktować i więcej o nim powiedzieć, by zrozumieć o co tak naprawdę chodzi.

Sprawa wydaje się, że jest dość prosta, ponieważ jest to typowy problem społeczny. Nie jest on jednak definiowany w Encyklopedii PWN, nie ma takiej definicji w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Nie ma również żadnych definicji nałogu. Wydaje się, że wskazanym będzie zwracanie uwagi na język angielski i tam szukanie źródeł słowa addiction, które bierze się z łacińskiego addictus, które będzie oznaczać osobę oddaną wierzycielowi ze względu na to, że nie spłacała swoich długów. W ten sposób pojawiało się ubezwłasnowolnienie.

Uzależnienie to rzeczywiście dość poważny problem, który wpływa na wiele aspektów naszego zycia. Powodować będzie problemy o charakterze psychologicznym, biologicznym czy socjologicznym. Ten problem jest więc szczególnie złożony, o czym można się przekonać, gdy zobaczymy jak wiele jest obecnie różnorakich sytuacji, w których dochodzić może do wystąpienia problemów z uzależnieniem. Można tutaj mówić o tym, że potem uzależnienie będzie nas tak mocno trzymało, że będzie trudno sobie z tym poradzić. Obecnie tak naprawdę uzależnić się można praktycznie od wszystkiego, jeśli nie potrafimy z tego racjonalnie korzystać.

Siecioholizm to jednostka zaburzeń psychicznych, które nie będą klasyfikowane i na które składa się właśnie używanie internetu ze znamionami patologii. Będzie to tak częste obecnie, że warto się tym zająć. U takich osób, u których definiuje się właśnie takie zaburzenie będą swój czas przede wszystkim spędzać na czatach, portalach społecznościowych i dyskusyjnych. Występuje w ich życiu również poważny problem związany z zaburzeniem rytmu dnia. Dlatego, jeśli kogoś często widujemy w sieci w nocy to może być sygnał o poważnym problemie takiej osoby. Siecioholizm nadal jest takim zaburzeniem, które nie jest klasyfikowane.

Natomiast tym nałogiem, który nadal wystepuje najczęściej będzie nadmierne spozywanie alkoholu. To takie uzależnienie, w którym istnieje problem z nadmiernym spożyciem alkoholu. Niesie on pozorne przyjemności, które sprawiają, że gdy braknie nam tej przyjemności wracamy do tego, by znów tankować do pełna. Z każdym kolejnym miesiącem uzależnienie i jego pokonywanie stanie się trudniejsze, dlatego tak naprawdę cały czas trzeba się kontrolować.

Dowiedz się więcej na: bandytyzm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *