Ubezpieczenia zdrowotne

Dodano: 26.09.2017

Przy obecnym stanie publicznej opieki zdrowotnej ciężko uzyskać pomoc i konsultację specjalistów. Często zostajemy odsyłani lub musimy płacić ogromne sumy za wizyty. Wtedy pojawiają się pytania: „Czy warto kupić ubezpieczenie zdrowia?” i jeśli tak to: „Jak dopasować dobre ubezpieczenie zdrowotne?”. Pewne ubezpieczenie owotne jest w dzisiejszych czasach bardzo przydatne.

Wybór ubezpieczenia zdrowotnego

Decydując się na wykupienie polisy zdrowotnej często nie wiemy na co zwrócić uwagę. Jak dopasować dobre ubezpieczenie zdrowotne? Najważniejszymi elementami, jakie należy przemyśleć, to:
1. Czy do naszego ubezpieczenia zdrowotnego będzie należało dziecko? Bardzo szeroki wachlarz ubezpieczeń zdrowotnych oferuje rodzicom i opiekunom bardzo korzystne warunki obejmujące leczenie i profilaktykę dzieci – składają się na to wizyty domowe całodobowe i dostęp do lekarzy pediatrów. Warto również sprawdzić, czy istnieje dostęp do innych specjalistów, na przykład: alergologa, czy ortopedę.
2. Czy często korzystam z lekarzy – jeśli tak to jakich? Jeśli chorujemy przewlekle i z wybranym specjalistą widzimy się dość często to przy wyborze polisy należy zwrócić uwagę na to, czy dany specjalista jest dostępny przy wybranym wariancie ubezpieczenia. Jeśli natomiast nasze wizyty ograniczają się odwiedzania internisty raz na pół roku to warto przemyśleć, czy ubezpieczenie zdrowotne jest nam potrzebne.

Czy warto kupić ubezpieczenie zdrowia?

Odpowiedź jest zależna od odpowiedzi na drugie pytanie. Dobierając pewne ubezpieczenie owotne to najważniejszy aspekt do przemyślenia. Często, przy chorobach przewlekłych, odwiedzamy nie jednego a kilku specjalistów, którzy starają się przywrócić nasze zdrowie. Jeśli tak jest to prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Miesięczna składka polisy nie powinna przekraczać sumy, jaką wydamy podczas miesięcznych wizyt u specjalistów. Składki zdrowotne zaczynają się od sum nieco ponad sto złotych, także tyle co jednorazowa wizyta u specjalisty. Jednak, wybierając jedną z tańszych opcji polisy, należy zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczyciel nie zryczałtował liczby wizyt – na przykład polisa może obejmować tylko dwie wizyty u specjalisty w miesiącu w wybranym mieście. Ubezpieczenie zdrowotne nie będzie się nam opłacało, jeśli nie korzystamy z usług lekarzy specjalistów – będzie to z jednej strony dodatkowy wydatek zapewniający jedynie możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistą (może w takim wypadku warto byłoby przebadać gruntownie stan naszego zdrowia?).

Należy pamiętać, iż prywatna opieka medyczna nie zastąpi w pełni publicznej opieki medycznej. W ramach polisy nie zawsze istnieje możliwość wezwania pogotowia, a jeśli jest to obwarowana uzasadnionymi przypadkami. Podobnie może być również z dentystą oraz ortodontą, którego świadczenia przy prywatnym ubezpieczeniu będą obejmować jedynie profilaktykę. Dzieje się tak ze względu, że specjalistyczne leczenie ortodontyczne lub dentystyczne jest bardzo kosztowne. Decydując się na ubezpieczenie zdrowotne raczej nie powinniśmy zmarnować swoich pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *