Twój spadek

Dodano: 26.02.2018

Każdy z nas marzy o wielkim majątku. Niektórzy pracują na niego latami, a inni z dnia na dzień stają się bogaci. Wszystko za sprawą spadku, który dziedziczą po swojej rodzinie. Problem pojawia się w momencie, kiedy ktoś inny zaczyna rościć sobie prawa do pieniędzy, które teoretycznie powinny należeć tylko do nas. Nie każdy ma świadomość, że nabyty majątek nie od razu jest nasz. Co zrobić, żeby mieć pewność, że zapisany na nas spadek trafi do nas bez większego problemu?

To sprawa dla notariusza!

Jeśli w teorii stałeś się właścicielem spadku, warto zająć się tą sprawą tak, abyś jak najszybciej stał się nim również pod względem formalnym. Jest to obowiązkowy ruch, który wykonasz bardzo szybko. To często kwestia jednej wizyty u notariusza. Obowiązkiem jest sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia. Cena jego wydania jest stała i nie zależy od wysokości majątku, więc nie musisz martwić się, że będziesz musiał oddać połowę spadku notariuszowi. Wizyta w kancelarii składa się z trzech kroków – spisania protokołu dziedziczenia, wypisania aktu oraz wpisu do rejestru poświadczeń dziedziczenia. Nie jest to skomplikowany proces i trwa naprawdę krótko. A może wcale nie chcesz przyjmować odziedziczonych pieniędzy? W obu przypadkach masz 6 miesięcy na decyzję i spisanie oświadczenia! W tym czasie będziesz mógł przemyśleć wszystko na spokojnie i zdecydować się na konkretny ruch. Nie zostawiaj swoich spraw na ostatnią chwilę i już dziś odwiedź notariusza, który wszystko dokładnie wyjaśni i podpowie, co możesz zrobić, aby uzyskać oczekiwany przez Ciebie efekt. Warto w tej dziedzinie zaufać specjalistom, a nie zdawać się na wiedzę zdobytą podczas lektury kilku broszur i stron.

Gdzie znajdę najlepszą kancelarię?

Dobry specjalista pomoże w nawet najbardziej nietypowej sprawie. Nie musisz się wstydzić swoich postanowień i zmieniać z tego powodu decyzji. Znajdź notariusza, który ma szeroki zakres kompetencji i miej pewność, że podjęte przez Ciebie działania nie będą dla niego zaskoczeniem! Jesteś z Katowic? A może mieszkasz w okolicach? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Przy ulicy Chorzowskiej znajduje się kancelaria, w której możesz liczyć na fachową pomoc z zakresu sporządzania aktów i protokołów! Wejdź na stronę www.kancelarianotarialnakatowice.pl i sam się przekonaj, że to doskonały wybór! Twoja sprawa jest nietypowa i nie możesz zjawić się w kancelarii? Nic nie szkodzi! Skontaktuj się z notariuszem, przedstaw swój problem i ciesz się rozwiązaniem. Oddaj swoje sprawy w ręce fachowców i zyskaj więcej, niż Ci się wydaje! Dołącz do grona zadowolonych klientów i poleć to miejsce swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *