Terapia hamująca wypadanie włosów – mezoterapia igłowa

Dodano: 02.09.2017

Kiedy dostrzeżemy u siebie nadmierne wypadanie włosów, możemy zdecydować się na zastosowanie mezoterapia igłowej, która skutecznie hamuje ten proces.

Wypadaniu włosów można skutecznie zapobiegać. Jest wiele sposobów oferujących zachowanie silnych i gęstych włosów, chociaż oczywiście ich skuteczność jest bardzo różna. Jednym z najbardziej obiecujących sposobów jest mezoterapia igłowa, w przebiegu której wykonuje się nakłucia na skórze głowy i podaje się specjalne preparaty odżywcze.

Trzeba wiedzieć, że problem wypadania włosów dotyka nie tylko mężczyzn, ale także i kobiety. mezoterapia igłowa może być stosowana u obu płci. Na naszej głowie znajduje się w danym momencie około 100.000 włosów cechujących się różnymi cyklami rozwoju. Ten fakt sprawia, że na naszej głowie zawsze jest mniej więcej tyle samo włosów, chociaż dochodzi do ich wymiany. W przeciwieństwie do wielu zwierząt pokrytych włosami, nie liniejemy.

Wypadanie włosów jest zjawiskiem zupełnie normalnym i oczekiwanym. Każdego dnia zdrowy człowiek może stracić nawet 70 włosów i nie spowoduje oto realnego uszczerbku w fryzurze, gdyż w miejsce utraconego włosa natychmiast pojawia się nowym.

Powód wypadania włosów

Wypadanie włosów staje się problemem, kiedy jest intensywne lub nadmiernie zlokalizowane co albo przerzedzi nam fryzurę, albo doprowadzi do powstania pustych placków. Jest to sygnał, że mamy do czynienia nie z normalną wymiana włosów, ale z kłopotem dotykającym mieszki włosowe. Mogą być uszkodzone lub całkowicie zanikać. Typowe łysienie, łysienie pierwotne, dotyka przede wszystkim mężczyzn. Łysienie wtórne będące efektem problemów z żywieniem lub przechodzonych chorób to łysienie dotykające wszystkich osób. Niezależnie od tego, jaki czynnik podejrzewamy o spowodowanie wypadania włosów, naszym pierwszym kontaktem powinien być dermatolog, ponieważ medycyna coraz lepiej radzi sobie w walce o nasze włosy.

Mezoterapia igłowa

mezoterapia igłowa jest zabiegiem leczniczym. Jej zadaniem jest wpływanie na stan skóry i tym samym na regeneracje cebulek włosowych. Prawidłowo wykonana mezoterapia igłowa ogranicza starzenie się skóry, może redukować blizny i cellulit, rozstępy, blizny po trądziku, jak również zmniejsza wypadanie włosów. Sam zabieg ma wysoko standaryzowany charakter, a czynnikiem zmiennym jest mieszanka lecznicza wykorzystywana w terapii. Zadaniem zabiegu jest wprowadzenie preparatu do głębszych warstw skóry, co nie jest możliwe przy zwykłym podaniu topicznym. Możliwa jest mezoterapia igłowa wykonywana poprzez wstrzykiwanie substancji czynnej, jak i mezoterapia bezigłowa, w której czynnikiem penetrującym są impulsy elektryczne. Niezależnie od wykorzystanego podejścia, uzyskuje się efekt poprawionego napięcia skóry, rośnie produkcja elastyny, a dzięki poprawie krążenia w skórze głowy zauważa się widoczny efekt stymulacji wzrostu włosów. Wysoką skuteczność zabieg posiada zwłaszcza w przypadku osób dotkniętych łysieniem plackowatym i androgenicznym, a także u osób, u których zmiany są wynikiem zaburzeń hormonalnych w ciąży lub w przebiegu menopauzy.

Najważniejszym czynnikiem decydującym o skuteczności mezoterapii igłowej jest stan cebulek włosowych. Im później mezoterapia igłowa jest podejmowana, tym cebulek jest mniej i skuteczność terapii jest niższa. Zabieg jest bardzo prosty, a jego inwazyjność jest znikoma, dzięki czemu lista przeciwwskazań jego stosowania jest krotka i obejmuje w większości jedynie stany zapalne skóry, które w sposób oczywisty uniemożliwiają dokonanie interwencji.

Zapraszamy na: switchadventure.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *