Siemianowicki Park Biznesu – kolejna ciekawa inwestycja na Śląsku

Dodano: 29.04.2015

Siemianowicki Park Biznesu to przykład jednej z ciekawych inwestycji, które są realizowane na terenie Śląska. Na obszarze parku powstają kolejne nieruchomości komercyjne, a co za tym idzie, także kolejne miejsca pracy dla mieszkańców regionu.

5513d4d65fe78_o

Dobra lokalizacja dla inwestorów

Siemianowicki Park Biznesu należy do ciekawych i atrakcyjnych lokalizacji, które przyciągają firmy z całego kraju. Działki inwestycyjne zostały wyposażone w sieć kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, deszczowej oraz sieć gazową i elektryczną. Jednocześnie SPB został zlokalizowany na obszarach, które są wolne od szkód górniczych związanych z górniczą eksploatacją tego regionu. Tego typu szkody stanowią spory problem w przypadku wielu terenów przeznaczonych pod nieruchomości komercyjne oraz mieszkalne, znajdujące się na Śląsku.

Dobra lokalizacja SPB to również łatwa komunikacja, między innymi z autostradą A1, a także drogą krajową 86. Siemianowicki Park Biznesowy znajduje się także w pobliżu największych miast Aglomeracji Górnośląskiej, co umożliwi inwestorom skorzystanie z ich infrastruktury oraz kapitału ludzkiego. Siemianowice rzeczywiście zapewniają bardzo dobrą lokalizację, która powinna stanowić czynnik przyciągający przedsiębiorców.

Szansa na sukces

SPB spotkał się już z zainteresowaniem ze strony inwestorów. Na atrakcyjność tego terenu wpływa także, w dużym stopniu, odpowiedni plan zagospodarowania przestrzennego, który został przygotowany z myślą o usługach komercyjnych, magazynach oraz zakładach produkcyjnych. Odpowiednie przygotowanie terenów pod inwestycje, stanowi bez wątpienia bardzo duże ułatwienie dla wszystkich przedsiębiorców.

Wszystko wskazuje na to, że inwestycja w Siemianowicki Park Biznesu zakończy się powodzeniem. Śląsk jest regionem, który obecnie szybko się rozwija i przyciąga firmy z całego kraju, które szukają korzystnych lokalizacji. Współpraca z władzami miasta, które są również zaangażowane w przyciągnięcie nowych inwestorów, na pewno wpływa bardzo pozytywnie nie realizację całego projektu.

Śląsk – region atrakcyjny dla inwestorów

W ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie inwestowaniem na terenie Aglomeracji Górnośląskiej. Dotyczy to budynków mieszkalnych i nieruchomości komercyjnych. Firmy przyciąga bardzo dobra lokalizacja oraz korzystne warunki. Dla wielu przedsiębiorstw, bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jest przede wszystkim możliwość zainwestowania na terenach poprzemysłowych. Takie działania spotykają się także z bardzo pozytywnymi reakcjami lokalnych władz, które zazwyczaj liczą głównie na powstanie nowych miejsc pracy.

Powstawanie nowych inwestycji oraz rozwój infrastruktury sprawia, że Aglomeracja Górnośląska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla firm. Prawdopodobnie taka tendencja utrzyma się także w przyszłości i na terenie Śląska powstanie jeszcze wiele ciekawych inwestycji. Jest to na pewno bardzo korzystne także z punktu widzenia mieszkańców tego regionu, którzy mogą oczywiście liczyć na stopniowe zwiększanie się ilości dostępnych miejsc pracy.

Autor artykułu:

Tekst powstał we współpracy z firmą GTB Metropolis sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *