Samochody na minuty. 4mobility.pl coraz popularniejsze

Dodano: 27.06.2017

Nie musisz mieć wcale własnego samochodu, aby wygodnie poruszać się po drogach. Nie musisz także wcale korzystać z taksówek lub wypożyczalni aut. Obecnie coraz popularniejsze są usługi car-sharingu, które dostępne są również w Polsce. Pierwszą firmą, która zaczęła je oferować, jest 4mobility.pl, która działa w Warszawie. Na czym polega jej oferta?

Car-sharing to system wspólnego korzystania z samochodów osobowych, który obecnie działa już w ponad 600 miastach na całym świecie. W Polsce dostępny jest w Warszawie, gdzie oferuje go firma 4mobility.pl, a także w Krakowie i Trójmieście, ale planowany jest rozwój w kolejnych miastach. W ramach tej usługi samochody udostępniane są klientom na minuty i na godziny, czyli jest to specjalna forma wynajmu krótkoterminowego.

Car-sharing a zwykłe wypożyczalnie aut

Jednak model car-sharingowy znacznie różni się od zwykłego wypożyczenia samochodu w wypożyczalni. Przede wszystkim oferta ta skupia się na wynajmie krótkoterminowym, na przykład na dojazd na spotkanie, zrobienie zakupów. Rezerwacja, odbiór oraz zwrot samochodu mogą odbywać się 24 godziny na dobę i we własnym zakresie użytkownika – w przypadku 4mobility.pl wszystko załatwiamy przez aplikację mobilną.

Również car-sharing to wygodne rozwiązanie z tego powodu, że nie musimy tankować auta za własne pieniądze – odbieramy auto zatankowane, a w razie braku paliwa w schowku znajdziemy kartę paliwową, na którą możemy je zakupić. Nie musimy też obawiać się o płatności za parking – auta możemy zostawiać za darmo w wyznaczonych punktach parkingowych. Nie płacimy też za ubezpieczenie i za serwis.

Jak skorzystać z car-sharingu?

To bardzo proste. W przypadku wspomnianej już firmy 4mobility.pl musimy mieć tylko prawo jazdy, smartfona oraz kartę płatniczą lub kredytową.

Rejestrujemy się w aplikacji, przekazujemy informacje o prawie jazdy i podpinamy kartę i od razu możemy zarezerwować auto. Wybieramy model, miejsce odbioru, czas wypożyczenia. Auto otwieramy smartfonem. Gdy skończymy jazdę, po prostu odstawiamy je na wybrany parking.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *