Przelew na zagraniczne konto za pomocą kantora internetowego

Dodano: 01.06.2017

Dawniej transakcje międzynarodowe były domeną osób często przebywających za granicą i przedsiębiorców. Jednak rozwój Internetu sprawił, że dziś każdy może zapłacić za zagraniczne dobra i usługi. Bankowość elektroniczna ułatwiła nam zakupy w  sklepach wysyłkowych na całym świecie, rezerwację hotelu czy zasilenie konta bliskiej osoby mieszkającej za granicą. Niestety transakcje międzynarodowe są obarczone wyższymi kosztami niż krajowe. Płacimy nie tylko za zaksięgowanie przelewu, ale i przewalutowanie wysłanej kwoty. Koszty można obniżyć wykorzystując coraz popularniejsze e-kantory.

Kantor internetowy trejdoo.com – szybkie i tanie przelewy za granicę

Większość wirtualnych kantorów wymaga od użytkownika posiadania dwóch kont – zwykłego i walutowego, co wiąże się niestety z dodatkowymi opłatami. Trejdoo.com znosi obowiązek dysponowania kontem walutowym, a tym samym pozwala zaoszczędzić na prowizji banku. Jak to działa? Bardzo prosto. Otóż wystarczy zasilić portfel walutowy środkami pieniężnymi w dowolnej walucie, określić parametry wymiany, a kantor przeleje odpowiednią kwotę bezpośrednio na konto odbiorcy (członka rodziny, kontrahenta, sprzedawcy). W ten sposób zminimalizujemy koszty i przyspieszymy transakcję. To korzystne rozwiązanie gdy chcemy zapłacić za towar lub usługę, a nie mamy potrzeby zakładania konta walutowego.

E-kantor – korzystny kurs i brak spreadów

Realizowanie przelewów zagranicznych za pośrednictwem wirtualnego kantoru ma jeszcze jedną istotną zaletę. Poza oszczędnościami na opłatach konta walutowego, możemy liczyć na lepszy kurs w porównaniu do oferty banków czy kantorów stacjonarnych. Wynika to m.in. z niskich spreadów, czyli wskaźników określających różnicę występującą pomiędzy ceną sprzedaży i ceną zakupu środków w tej samej walucie. Kantor internetowy Trejdoo.com deklaruje wręcz brak spreadów, dzięki czemu jego użytkownicy mogą liczyć na korzystniejsze warunki. Warto podkreślić, że w kantorach on-line jest możliwość negocjacji ceny kursu i uzyskania rabatu przy dużych kwotach transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *