Przegląd poranny 6 czerwca

Dodano: 06.06.2014

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA zanotowaliśmy podwyższoną zmienność na kwotowaniach eurodolara. Główna para walutowa zanotowała minima w rejonie 1,35116 USD, aby dość szybko wzrosnąć do okolic 1,3669 USD. Zmienność ta udzieliła się również pozostałym zestawieniom, gdzie warto m.in. wspomnieć o teście 4,1070 PLN za euro.

Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Tokio eurodolar oscylował w zakresie 1,3654-1,3664 USD, stabilizując się po wcześniejszych zmianach. Równocześnie warto zwrócić uwagę na kontynuację spadków na parze USD/JPY.

1

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Inflacja w Polsce może chwilowo spaść poniżej zera w najbliższych miesiącach, a łagodzenie polityki pieniężnej w eurolandzie może poskutkować umocnieniem złotego, powiedział w czwartek minister finansów Mateusz Szczurek.

– Europejski Bank Centralny (ECB) ogłosił w czwartek pakiet działań mających przeciwdziałać zbyt niskiej inflacji i wesprzeć ożywienie w gospodarce eurolandu. Pakiet, poza obniżkami stóp procentowych, obejmuje także zakup papierów zabezpieczonych aktywami, niesterylizowanie płynności wykreowanej dzięki zakupom obligacji w ramach SMP i długoterminowe operacje refinansujące.

 

Konrad Ryczko
DM BOŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *