Przegląd poranny 4 lipca

Dodano: 04.07.2014

Sesja amerykańska: Po publikacji dobrych danych makro z amerykańskiego rynku pracy, dolar dynamicznie umocnił się względem euro, japońskiego jena oraz franka szwajcarskiego – a w późniejszych godzinach notowania tych par walutowych były stabilne. Na początku amerykańskiej sesji USD umocnił się także względem brytyjskiego funta, jednak GBP szybko nadrobił tę stratę.

Sesja azjatycka: Podczas sesji w Azji kursy EUR/USD i USD/CHF tkwiły w konsolidacji. Tymczasem JPY i GBP umacniały się względem dolara amerykańskiego.

1

Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– W czerwcu 2014 stopa bezrobocia w USA ukształtowała się na poziomie 6,1% i był najniższa od września 2008 roku, poinformował w czwartek 3 lipca br. Departament Pracy. Dane bardzo mocno zaskoczyły na plus. Rynek oczekiwał odczytu na poziomie 6,3%, takim samym jak maju. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło czerwcu o 288 tys., po tym jak miesiąc wcześniej wzrost ten sięgnął 224 tys. (przed korektą: 217 tys.). Rynkowy konsensus kształtował się na poziomie 212 tys.

– Indeks ISM Services Non-Manufacturing Index, obrazujący kondycję sektora usług w USA, w czerwcu 2014 roku spadł do 56 pkt. z 56,3 pkt. miesiąc wcześniej, poinformował 3 lipca amerykański Instytut Zarządzania Podażą. Rynkowy konsensusu kształtował się na poziomie 56,3 pkt.

 

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *