Przegląd poranny 27 czerwca

Dodano: 27.06.2014

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował spadek do okolic 1,3575 USD, a następnie dynamiczne odbicie do zakresu 1,3617 USD. Analogiczne ruchy obserwowaliśmy na większości par x/USD, m.in. na GBP/USD. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na mocniejsze zwyżki na CHF oraz JPY, które przyniosły spadki na EUR/JPY oraz USD/CHF.

Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Tokio obserwujemy kontynuację wzrostów na eurodolarze i test okolic 1,3629 USD. Równocześnie w dalszym ciągu silne pozostają waluty typu safe haven, czyli JPY oraz CHF, co prowadzi do spadków m.in. na EUR/CHF.

1

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Niemiecka gospodarka wzrośnie w tym roku o dwa procent, ocenił w czwartek monachijski instytut badań ekonomicznych Ifo. Nowa prognoza jest nieco wyższa od poprzedniej, głównie z powodu oczekiwań wzrostu inwestycji wspierających popyt wewnętrzny.

– Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA spadła w ubiegłym tygodniu do 312.000 z 314.000 po korekcie tydzień wcześniej, wynika z danych opublikowanych w czwartek przez amerykański

 

Konrad Ryczko
DM BOŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *