Przegląd poranny 26 czerwca

Dodano: 26.06.2014

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA na rynku pojawiły się wyraźnie gorsze dane z gospodarki amerykańskiej przez co wyraźnie stracił dolar. W konsekwencji obserwowaliśmy impulsy wzrostowe na większość par X/USD. Główny cross (EUR/USD) zanotował wzrost z okolic 1,3616 USD do 1,3650 USD. Podobnie wybicia miały miejsce również na GBP/USD czy NZD/USD.

Sesja Azjatycka: Obrót w Tokio przebiega już w spokojniejszych nastrojach, gdzie eurodolar konsoliduje w zakresie 1,3626 – 1,3636 USD. Warto ponadto zwrócić uwagę na wyhamowanie wzrostów na parze AUD/USD oraz na ukształtowanie się formacji RGR na niższych interwałach.

1

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Sejm udzielił w środę wotum zaufania rządowi Donalda Tuska. Premiera poparło 237 posłów, przeciwko było 203. Donald Tusk zwrócił się do parlamentu z wnioskiem o udzielenie rządowi wotum zaufania, ponieważ chciał, by w ten sposób Sejm potwierdził, że rząd ma poparcie, które pozwoli mu skutecznie reprezentować interesy Polski w Unii Europejskiej i wyjaśnić sprawę nielegalnych podsłuchów.

– W pierwszym kwartale 2014 roku Produkt Krajowy Brutto (PKB) USA skurczył się o 2,9 procent, wynika z danych ostatecznych opublikowanych w środę przez amerykański Departament Handlu. Analitycy oczekiwali spadku PKB o 1,7 procent wobec wzrostu o 2,6 procent w czwartym kwartale 2013 roku.

Konrad Ryczko
DM BOŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *