Przegląd poranny 18 czerwca

Dodano: 18.06.2014

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował spadek z okolic 1,3567 USD do zakresu 1,3536 USD. Umocnienie dolara widoczne było na większości par związanych z amerykańską walutą, w tym GBP/USD oraz USD/CHF. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, iż w trakcie sesji w USA większość par związana z EM znajdowała się pod presją.

Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Tokio eurodolar nieznacznie zniżkuje z okolic 1,3550 USD. Ponownie obserwujemy próby umocnienia dolara na rynku przed dzisiejszym posiedzeniem FED, gdzie inwestorzy oczekują nieco bardziej jastrzębiego stanowiska J. Yellen.

1

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– W maju inflacja w USA przyspieszyła do 2,1 procent rok do roku z 2,0 procent miesiąc wcześniej, podał we wtorek Departament Pracy. Analitycy oczekiwali utrzymania się wskaźnika na kwietniowym poziomie. W ujęciu miesiąc do miesiąca ceny wzrosły zaś o 0,4 procent wobec 0,2 procent prognozowanych przez analityków. Po wyłączeniu szczególnie podatnych na wahania cen żywności i energii inflacja wyniosła w maju 2,0 procent rok do roku i 0,3 procent miesiąc do miesiąca. Analitycy oczekiwali w tym przypadku odpowiednio 1,9 i 0,2 procent.

– W trakcie dzisiejszej Cypr zaoferuje do sprzedaży 5-let. obligacje, pierwsza aukcja długu od kryzysu.

 

Konrad Ryczko
DM BOŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *