Przegląd poranny 16 czerwca

Dodano: 16.06.2014

Sesja Azjatycka: Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekkie odbicie w wycenie eurodolara, który zanotował wzrost z 1,3531 USD do 1,3544 USD. Równocześnie warto zwrócić uwagę na spadek wyceny złotego (ok. 2gr luka na EUR/PLN) oraz umocnienie walut typu safe heaven (jen oraz frank) na szerokim rynku.

1

Kluczowe wydarzenia ostatnich 48 godzin:

– Ukraina nie porozumiała się z Rosją ws. gazu, dziś o godzinie 08:00 mija termin gazowego ultimatum jakie postawiła Rosja;

– Zapisy rozmów pomiędzy prezesem Narodowego Banku Polskiego (NBP), a ministrem spraw wewnętrznych zostały opublikowane w wyrwanych z kontekstu fragmentach i próbują je przedstawić jako przekroczenie uprawnień prezesa NBP, co nigdy nie miało miejsca, podał NBP w niedzielnym komunikacie. „Z prawie dwugodzinnej rozmowy zostały opublikowane wyrwane z kontekstu kilkuminutowe fragmenty, które rozmowy o stabilności systemu finansowego – poprzez manipulację – próbują przedstawić jako przekroczenie uprawnień prezesa NBP, co nigdy nie miało miejsca” – podano w nim.

 

Konrad Ryczko
DM BOŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *