Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Dodano: 03.09.2017

Popularność zabiegów medycyny estetycznej jest coraz większa i z roku na rok rośnie. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii te zabiegi są coraz bardziej skuteczne, bezpieczne i nie są obciążające dla pacjentów. Co najchętniej będziemy poprawiać w swoim wyglądzie i jakie zabiegi do tego będziemy wybierać.

Wypełnianie zmarszczek botoksem

Toksyna botulinowa to substancja naturalna, która w ostatnich latach zmieniła rynek medycyny estetycznej. Wpływa na to przede wszystkim fakt unikalnych właściwości, neutralizuje ona impulsy nerwowe, które prowadzą do skurczów mięśni, odpowiadających za pojawienie się zmarszczek. Wypełnienie ich z użyciem botoksu będzie ograniczać się do wprowadzenia pod skórę cienkiej igły. Taki zabieg jest bezbolesny, atrakcyjny cenowo i nie będzie ograniczać aktywności pacjenta. Efekt będzie mniej więcej przez pół roku.

Regeneracja skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

To w ostatnich latach prawdziwy hit, jeśli chodzi o medycynę estetyczną ostatnich sezonów. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wyodrębniana będzie ono z krwi pacjenta. Potem z pomocą nakłuć w różnej głębokości będzie można wprowadzać pod skórę, w ten sposób dochodzić będzie do pobudzania tkanki do regeneracji, poprawia produkcję kolagenu a także rozwija naczynia krwionośne. Zabieg będzie realizowany w obrębie twarzy i poprawi ogólny wygląd cery, która będzie odświeżona, promienna, wypoczęta, pełna blasku oraz elastyczna. Można go wykonać na dłoniach, szyi czy dekolcie.

Nici liftingujące

To rozwiązanie tańsze i mniej inwazyjne niż lifting tradycyjne. Wprowadzone są pod skórę z użyciem cienkich igieł dwukierunkowych. Dzięki temu będą one poprawiać owal twarzy, podnoszą brwi, likwidują chomiki oraz powodują wygładzenie skóry szyi. Dzieje się ta,, ponieważ w miejscach, gdzie nici zostały umieszczone dochodzi do tego, że produkcja kolagenu będzie większa. Z pomocą nici wykonać można również lifting krocza.

Mezoterapia

To taki zabieg, który jest jednym z najbardziej uniwersalnych zabiegów estetycznych, który wykonać można na wielu częściach ciała począwszy od twarzy przez szyję, dekolt, dłonie aż po skórę głowy. Polega to na wprowadzeniu pod skórę specjalnie przygotowanych koktajli, które mają w składzie substancje pozytywnie działające na kondycję skóry. Mezoterapia wykonuje się za pomocą głowicy, która będzie zakończona mikroigiełkami, oprócz wprowadzenia koktajli pod skórę będzie to pobudzenie regeneracji skóry.

Ultraformer

Zabiegi z wykorzystywaniem urządzenia służy do liftingu ciała i twarzy. Urządzenie stosuje falę ultradźwiękową, która podgrzewa tkanki i to będzie prowadzić do ich obkurczenia oraz będzie stymulować produkcję kolagenu. W efekcie skóra jest odmłodzona dużo bardziej jędrna a zmarszczki zaczynają znikać. Zaletą tej propozycji będzie możliwość wykonywania zabiegu przez cały rok niezależnie od tego jaki jest poziom nasłonecznienia. Cena może jednak sięgnąć nawet 6 tysięcy złotych za taki zabieg.

Lipoliza iniekcyjna

Jest to procedura, która polega na rozpuszczeniu nadmiaru tłuszczu w określonych partiach ciała z pomocą substancji, które będą wprowadzone pod skórę w określonym stężeniu. Rozpuszczone komórki tłuszczowe są następnie w naturalny sposób wydalone z organizmu. Lipolizę można wykonywać w celu modelowania ud oraz brzucha, redukcji worków pod oczami, likwidacji drugiego podbróbka oraz w celu zmniejszenia przerośniętych piersi u mężczyzn. To alternatywa dla zwykłej liposukcji, która jest bardziej inwazyjna.

Sprawdź więcej na: dermesta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *