Pompy dozujące na myjniach samochodowych

Dodano: 10.12.2019

Wraz z rozkwitem sektora bezobsługowych myjni samochodowych, rozwinął się sektor oferujący dedykowane urządzenia i produkty. Pompa dozująca detergent to jeden z ważniejszych elementów optymalizujących wydajność i efektywność pracy myjni.

Producenci myjni samochodowych oferują kompleksowe usługi w zakresie projektu i budowy stacji. Usługi obejmują projekt myjni, prace ziemne, przygotowanie technologii myjących oraz późniejszy serwis. Są to gotowe rozwiązania składające się z odpowiedniej ilości sekcji myjących, kontenerów technicznych. Dynamiczny wzrost inwestycji w punkty myjni samochodowych spowodował także rozwój rynku produktów dedykowanych obiektom tego typu.


Pompa dozująca — jeden z podstawowych elementów bezobsługowych myjni samochodowych

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia kontenerów technicznych są pompy dozujące. Dostarczają produkty chemiczny na instalację myjącą. Odpowiednie dozowanie środków chemicznych jest podstawą skutecznej i bezpiecznej pielęgnacji powłok lakierniczych. Z tego też powodu, element ten powinien spełniać wysokie standardy wykonania. Kontener technologiczny samoobsługowej myjni samochodowej to miejsce, gdzie pracuje się z produktami chemicznymi. Niewłaściwe dozowanie nie pozostaje obojętnym dla powłok lakierniczych, jak i pozostałych zewnętrznych elementów samochodu.


Wyższa jakość pomp – bezawaryjna praca


Jakość pompy to kryterium, którym powinni kierować się producenci myjni samochodowych. Niestety tak jak i w wielu innych obszarach, często kryterium wyboru jest oszczędność. Tym samym w stacjach instalowane są urządzenia, które nie są przystosowane do pracy w taki trudnych warunkach. Prowadzi to do częstych awarii pomp, a tym samym awarii stacji myjących. W konsekwencji straty liczą obie strony-inwestor i wykonawca myjni. Każda awaria myjni to strata dla inwestora, ponieważ nie przynosi ona zakładanych dochodów. Wykonawca zaś ponosi koszty związane z serwisowaniem i naprawą. Co często wiąże się z dalekim dojazdem.


Pompy dozujące pracują wewnątrz kontenerów technicznych, w których montowane są także inne urządzenia. W przypadku rozszczelnienia lub przecieku, pozostałe elementy wyposażenia technicznego narażone są na kontakt z chemią. Wiąże się to z uszkodzeniem, korozją. Należy podkreślić, że używana chemia dostarczana jest pod dużym ciśnieniem. Jeśli do rozszczelnienia dojdzie po stronie tłocznej, chemia może być rozpylana na dużej przestrzeni. To sytuacja niebezpieczna. Pracująca wewnątrz obsługa techniczna narażona jest na różnego rodzaju oparzenia i inne uszkodzenia ciała na skutek kontaktu chemii z ciałem.


Dozowanie chemii na myjniach samochodowych


Producentów, którzy posiadają w swej ofercie pompy dozujące, odpowiednie do aplikacji na myjniach samochodowych jest kilku. Istotne jest, aby funkcjonalność, wydajność i wykonanie takiej pompy była odpowiednia do dozowania stężonych produktów chemicznych. Jednym z producentów oferujących pompy dozujące dedykowane myjniom samochodowym jest włoska AQUA. Firma od lat specjalizuje się w obszarze systemów dozowania, dostarczając pompy wysokiej jakości. Więcej na temat pomp dozujących AQUA na stronie przedstawiciela. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *