Plecak to podstawa

Dodano: 05.02.2018

Piesze wędrówki pozwalają nam odetchnąć od problemów dnia codziennego. To moment, w którym dzięki lekkiemu wysiłkowi, odpoczywa umysł, a człowiek czuje się zrelaksowany. Takie wyprawy często wymagają od nas zabrania odpowiedniego wyposażenia. Niestety podczas relaksu często zapominamy o własnym zdrowiu, nosząc wszelkie potrzebne rzeczy w torbie, która wymusza złą postawę i obciąża plecy. Nieważne jak długo trwa wędrówka. Ciało i tak odczuje jej skutki. Jak tego uniknąć?

Postaw na dobry plecak

Teoretycznie możesz go kupić wszędzie. Jego ceny nie są wygórowane, a ilość wzorów jest ogromna. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, mogą z łatwością znaleźć coś dla siebie. Jednak źle wyprofilowany plecak może szkodzić bardziej niż torba. Skrzywienie kręgosłupa nie brzmi ciekawie, prawda? Jak dobrać odpowiedni? To proste. Duże znaczenie ma płeć. Plecak dla mężczyzny powinien być dłuższy, z kolei dla kobiety krótszy. Różnią się one także budową pasa biodrowego, który zapobiega zsuwaniu się i obciążaniu niewłaściwego odcinka kręgosłupa. Ogromne znaczenie ma także rozstaw szelek. Przy krótszych trasach może wydawać się, że nie czuć różnicy, ale sytuacja zmienia się zupełnie, kiedy mamy do czynienia z dłuższą wędrówką. Niewłaściwie dobrany plecak może powodować u nas dyskomfort i nawet ból, który uniemożliwi dalszą drogę. Nie warto kupować plecaka większego niż potrzebujemy. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru do potrzeb sprawi, że wykorzystamy całą jego powierzchnię. Planujesz krótką wyprawę? Wystarczy 20-30 litrów pojemności. Jeśli jednak zamierzasz spać pod namiotem, potrzebujesz dużo więcej miejsca na dodatkowy sprzęt. Dobrym rozwiązaniem będzie plecak o pojemności 60 litrów. Wiele z nich posiada możliwość powiększenia. Wystarczy doczepić dodatkowe kieszenie.

Gdzie kupię najlepszy?

Chociaż jest to bardzo popularny przedmiot, który w swojej ofercie ma ogromna liczba sklepów, warto zastanowić się kilka razy, zanim dokona się zakupu. Dobry plecak ochroni przecież Twoją postawę i pozwoli Ci uniknąć skrzywień kręgosłupa. Dobrze, jeśli jest on także wykonany z odpowiedniego materiału. Pasy i szelki powinny mieć na swojej powierzchni specjalną siateczkę, umożliwiającą skórze oddychanie. Kolejna sprawa to regulacja. Nie może ona sprawiać kłopotu. Zastanawiasz się, gdzie to wszystko znaleźć? Już odpowiadam. Wejdź na stronę www.hunt-fish.eu i zapoznaj się z asortymentem. Na pewno wybierzesz coś dla siebie. Serwis oferuje szeroki wybór plecaków wykonanych z najlepszych materiałów. Znajdziesz tam nie tylko te turystyczne,ale również miejskie i trekkingowe. Zainwestuj w coś, co posłuży Ci przez długi czas i jednocześnie zadba o Twoje zdrowie. Uwielbiasz wędrówki w deszczu? Na stronie dostępne są również pokrowce przeciwdeszczowe. Nie będziesz musiał więcej przerywać wyprawy, kiedy zacznie padać. Nie czekaj dłużej, ruszaj w świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *