Modne zabiegi medycyny estetycznej

Dodano: 29.08.2017

Szybki rozwój technologii medycznych sprawia, że coraz więcej zabiegów staje się dostępna dla chętnych osób. Spadają ich ceny, zmniejszają się działania niepożądane, redukowane jest ryzyko jakichkolwiek komplikacji, a uzyskiwane efekty się poprawiają. W związku z tym nie powinno dziwić, że pojawiają się nowe, ekscytujące zabiegi medycyny estetycznej, a starsze zabiegi zdobywają sobie jeszcze większą popularność.

Toksyna botulinowa

Wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową, tak zwany botoks, to wręcz ikona współczesnej medycyny estetycznej. Zabieg ten opiera się o efekt wywoływany przez toksynę, który w normalnych warunkach może się okazać dla nas zabójczy, ponieważ polega on na blokowaniu przesyłania impulsów nerwowych pomiędzy komórkami. Kiedy dzieje się to w niekontrolowany sposób, może doprowadzić nawet do śmierci, ale jeśli po podaniu botoks miejscowo w okolice zmarszczek i sflaczałej skóry, dochodzi do powstania napięcia mięśniowego, które nie tylko wygładza skórę, ale jeszcze nadaje jej jędrności. Zabieg wykonuje się poprzez po prostu wstrzykniecie toksyny w skórę, co wiąże się tylko z niewielkim dyskomfortem, trwa zaledwie chwilę, a efekty działania utrzymują się nawet do pół roku.

Iniekcje z osocza bogatopłytkowego

Iniekcje z osocza bogatopłytkowego to stosunkowo nowy zabieg na mapie medycyny estetycznej, który dzięki swojej prostocie i skuteczności zdobywa właśnie wielu wielbicieli. Jego zadaniem jest wspieranie regeneracji skóry w miejscach, gdzie jest ona osłabiona, powstają zmarszczki, także kurze łapki, jak również tam, gdzie jej jędrność jest ograniczona. Zabieg wykonuje się poprzez podanie pacjentowi jego własnej krwi po odpowiednim spreparowaniu. Osocze jest wstrzykiwane pod powierzchnię skóry, gdzie poprawia nawilżenie oraz stymuluje produkcję kolagenu, co przekłada się również na poprawienie sprężystości skór y rozbudowę naczyń krwionośnych pod nią.

Lifting za pomocy nici

Lifting od zawsze jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jego skuteczność jest bardzo wysoka i daje naprawdę piorunujące rezultaty, ale jest to poważna operacja, która wiąże się z bólem i powikłaniami. Nici liftingujące to prosta alternatywa dla tego zabiegu polegająca na wprowadzeniu z wykorzystaniem dwustronnych igieł specjalnych nici do skóry pacjenta, które nie tylko są w tanie napinać tkanki łączne przywracając im odpowiedni wygląd, ale jeszcze stymulują produkcję kolagenu, co w naturalny sposób poprawia wygląd skóry. W praktyce stosuje się ten zabieg często w okolicach krocza.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Inny zabieg regeneracyjny, który w ostatnim czasie zyskuje sobie wielkie uznanie, to mezoterapia igłowa oraz pochodna jej mezoterapia bezigłowa. W ramach tego zabiegu pod skórę wprowadza się specjalne koktajle substancji odżywczych i budulcowych, dzięki czemu skóra jest podrażniana i natychmiast przechodzi do regeneracji posiadając ku temu znakomite warunki. Uzyskuje się efekty widocznego odmłodzenia i jędrności, a do tego można liczyć na zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów. Najczęściej zabieg wykonuje się specjalną głowicą z maleńkimi igiełkami, ale możliwe jest też zrezygnowanie z igieł na rzecz innej stymulacji skóry, na przykład prądem elektrycznym o niskim napięciu.

Ultraformer i lipoliza

Zawsze wielkie znaczenie miało usuwanie trudnego do zwalczenia tłuszczu pojawiającego się w newralgicznych miejscach. Lipoliza to proces podawania substancji rozpuszczających tkankę tłuszczową, a ultraformer to urządzenie podgrzewające i aktywizujące tkanki z wykorzystaniem wysokoenergetycznych fal dźwiękowych.

Zobacz więcej na: este-ort-allexa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *