Lokowanie czy inwestowanie?

Dodano: 26.06.2017

Masz nadwyżkę finansową? Zamierzasz zacząć oszczędzać pieniądze? Warto już teraz pomyśleć o tym, jak można ochronić je przed skutkami inflacji oraz pomnożyć. Czy lepiej zdecydować się wtedy na lokowanie czy też na inwestowanie?

Trzymanie większej ilości pieniędzy na nieoprocentowanym koncie bankowym lub w gotówce w domu jest zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem. Wtedy ich wartość maleje w związku z inflacją, dlatego nawet spora suma może nie być po latach tak imponująca. Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie pieniędzy przed skutkami inflacji. Poniżej prezentujemy te najbardziej popularne.

Lokowanie pieniędzy na lokatach terminowych

To zdecydowanie najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na oszczędzanie pieniędzy. Po prostu zakładamy lokatę terminową na kilka miesięcy czy kilka lat i liczymy zyski. Niestety, w związku z niskimi stopami procentowymi oprocentowanie lokat również nie jest zbyt wysokie, niemniej jednak znajdziemy takie, które pozwolą nam ochronić zebraną sumę przed stratą wartości wskutek inflacji.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest częsta zmiana banków, ponieważ najlepsze oferty zarezerwowane są dla nowych klientów. Oczywiście, wymaga to więcej czasu, ale z drugiej strony zarobimy więcej niż na niżej oprocentowanej lokacie dla stałych klientów. Nie musimy przy tym obawiać się utraty środków – są one gwarantowane.

Inwestowanie pieniędzy w różne instrumenty finansowe

Drugie rozwiązanie to inwestowanie pieniędzy. W tym przypadku mamy do wyboru pełną gamę instrumentów finansowych różniących się pomiędzy sobą perspektywą zysku oraz ryzykiem. To między innymi fundusze inwestycyjne, gra na giełdzie, zakupienie złota czy nieruchomości, inwestowanie na Forex, aby wspomnieć o niektórych z nich.

Atrakcyjne rozwiązania oszczędnościowe i inwestycyjne ma dla swoich klientów Viennalife.pl. Dostępne są one wraz z polisami ubezpieczeniowymi, które są dodatkową korzyścią dla klientów. Więcej informacji dotyczących inwestycji oraz oszczędności znajdziemy na stronie internetowej Viennalife.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *