Lokata standardowa – coraz bardziej standardowy pomysł na oszczędzanie

Dodano: 05.07.2017

Mamy różne motywy oszczędzania pieniędzy, najczęściej skłaniają nas ku temu większe wydatki, jakie planujemy na przyszłość. Może to być remont mieszkania bądź kupno nowego, zakup samochodu, organizacja wesela, czy po prostu większy wyjazd wakacyjny. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na umieszczenie swoich środków na lokacie, która pozwoli nam przechować nasze pieniądze, a jednocześnie da szansę na dodatkowy zysk.

Czy warto oszczędzać?

Wystarczy spojrzeć na wyniki niektórych badań dotyczących przyszłości społeczeństwa, jeśli chodzi o wzrost liczby populacji, aby przekonać się, że jak najbardziej warto. To, że pracujemy i płacimy podatki, nie oznacza, że środki, jakie otrzymamy po przejściu na emeryturę, pozwolą nam godnie żyć. Specjaliści ostrzegają, że rodzi się coraz mniej dzieci, natomiast społeczeństwo żyje coraz dłużej – tak więc po latach, gdy przejdziemy na emeryturę, możemy się rozczarować. Dlatego warto już teraz zabezpieczyć swoją przyszłość i oszczędzanie nie ograniczać tylko na doraźne potrzeby, jak chociażby wszelakie remonty, sprzęt elektroniczny i edukację – tylko dobrze dostrzec szersze perspektywy. Rzecz jasna wraz z wiekiem zaczynamy myśleć innymi kategoriami, wzbogaceni o doświadczenia życiowe, zmieniamy priorytety, jednakże dobrze by było, gdyby ten moment nam nie umknął. Inwestycja na lokatę standardową może być świetną opcją – po upływie czasu określonego w umowie, środki zostaną nam zwrócone, a dodatkowo otrzymamy bonus ze stałego oprocentowania zainwestowanych przez nas pieniędzy.

Oszczędzanie z zyskiem

Wielu z nas odkłada pieniądze na tak zwaną czarną godzinę. Jednak nie wszyscy. Sporo osób twierdzi, że owszem, oszczędzałoby pieniądze, gdyby… wiedzieli jak to zrobić. Oczywiście nie chodzi tutaj o świnkę-skarbonkę, tylko o niewiedzę związaną z inwestycją funduszy w profesjonalną lokatę bankową. Warto więc zainteresować się tematem, tak samo, jak warto – a nawet koniecznie trzeba – zapoznać się bardzo szczegółowo z umową, którą się ma podpisać, gdy już wybierzemy konkretną ofertę. Nie wszyscy wiedzą również o istocie oprocentowania lokaty bankowej – obraz tego u „przeciętnego” Kowalskiego wygląda zazwyczaj tak, że wyobraża sobie, iż co miesiąc będzie musiał odkładać ogromne sumy, a podpis pod tego typu współpracą z bankiem porównuje się nieraz do cyrografu z diabłem.

A wszak z pieniędzy zaoszczędzonych na lokacie będzie można otrzymać odsetki, które w przyszłości staną się kapitalnym bonusem dla całej rodziny, ale może zwłaszcza na przyszłość, dla zadbania o pewniejszą starość, bez konieczności stałego martwienia się o to, co przyniesie jutro. Zmiana trybu życia kiedyś nieuchronnie nastąpi, prawdopodobnie lekarza trzeba będzie częściej odwiedzać, a w związku z tym i aptekę – wszystko kosztuje, więc naprawdę warto już teraz zainwestować w przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *