Kadry i płace bez tajemnic

Dodano: 30.11.2017

Jeśli nie jesteś zadowolony z dotychczasowej obsługi księgowej, może warto pomyśleć nad outsourcingiem kadr i płac? Odciąży Cię to z wszelkich formalności związanych z prowadzeniem działalności oraz z kontaktów na przykład z Urzędem Skarbowym czy ZUS. Firma zajmująca się outsourcingiem będzie Cię także reprezentowała na wszelkich kontrolach.

Profesjonalni pracownicy w księgowości

Prowadzenie księgowości musi być profesjonalne, dlatego firmy outsourcingowe zatrudniają wykwalifikowane księgowe, które swoje wysokie kompetencje mogą potwierdzić certyfikatami. Zatem możemy być spokojni o nasz biznes.

Pracownicy księgowości zajmą się między innymi sporządzeniem deklaracji PIT 11, PIT4R, czy PIT8AR. W takim przypadku ważne są terminy, dlatego zadbają oni o to, by deklaracje zostały wysłane do Urzędu Skarbowego we właściwym terminie. Księgowa poprowadzi także księgi handlowe, czy zajmie się prowadzeniem podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Płace bez tajemnic

Outsourcing kadr i płac opiera się między innymi na prawidłowym naliczeniu wynagrodzeń pracowników. Dzięki odpowiednim programom służącym do naliczania płac, zostaną one prawidłowo wyliczone i uniknie się korekt. Program jest co jakiś czas aktualizowany, więc wszelkie zmiany są na bieżąco wgrywane. Program pilnuje także prawidłowego naliczenia zwolnień lekarskich. Pracownicy zajmujący się naliczaniem płac, sporządzą także druki RP-7 czy Z-3 i oddadzą je w terminie do ZUS.

Korekty ZUS też zostaną prawidłowo wykonane. Oprócz tego firma prowadząca outsourcing kadr i płac zadba o prawidłowe wykonanie deklaracji rozliczeniowych oraz w terminie wyśle je do ZUS. Dodatkowo wszelkie kontakty z ZUS też pozostają po stronie firm rozliczających. Zajmują się one także sporządzaniem deklaracji do PFRON czy GUS.

Kadry

Firmy specjalizujące się w outsourcingu kadr i płac, zajmują się także właściwym prowadzeniem kadr. Pracownicy są odpowiednio wyszkoleni, a co za tym idzie profesjonalnie wykonują swoją pracę. Mogą zająć się archiwizowaniem dokumentów, a także prowadzeniem akt osobowych.

Pracownicy sporządzą także w sposób odpowiedni wszelkie dokumenty, które są związane z zatrudnianiem i zwalnianiem pracownika. Zarejestrują go w terminie do ZUS, a także wyrejestrują. Będą również pilnować wszelkich terminów związanych na przykład z badaniami lekarskimi pracowników.

Outsourcing kadr i płac to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych przedsiębiorców. Specjaliści tam pracujący dopilnują, by wszystko było sporządzone na czas. Zadbają także o to, by jakość usług była na jak najwyższym poziomie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC – outsourcing kadr i płac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *