Jakie wady wzroku korygują soczewki kontaktowe? Jakie wybrać?

Dodano: 20.11.2017

Soczewki kontaktowe będą korygować zarówno krótko jak i dalekowzroczność oraz problemy ze starczowzrocznością, a także astygmatyzm. Soczewki systematycznej wymiany są dostępne jako jednodniowe, 2-tygodniowe, miesięczne w mocach od plus 6 do minus 12. Są także soczewki kwartalne, roczne które zamawia się indywidualnie w mocach od plus 30 aż do minus 30. Z badań jakie są obecnie prowadzone wiemy, że nawet około 60% osób noszących soczewki ma wyższą samoocenę i czują się oni lepiej niż w czasie, gdy nosili okulary. Europejczycy, którzy używają soczewek w trakcie uprawiania sportu zauważają, że dzięki temu mamy gwarancję lepszego widzenia. Zobacz, co radzą eksperci z arturbramora.pl

Soczewki kontaktowe miękkie czy twarde?

Doborem odpowiednich soczewek będą się zajmować okuliści oraz optometryści. Soczewki miękkie są najbardziej popularne, wykonywane są z polimeru, który określa się jako hydrożel albo silikonowy hydrożel. Jest on w stanie suchym jako twarde tworzywo organiczne, a po uwodnieniu stanie się miękki i elastyczny. Od tego jaki będzie stopień uwodnienia i przepuszczalności powietrza uzależniony jest rodzaj soczewek. Stopień uwodnienia będzie na poziomie pomiędzy 30 a 75%. W soczewkach hydrożelowych woda odpowiadać będzie za ilość przepuszczalnego tlenu. W silikonowo – hydrożelowych odpowiada za to silikon. Istnieją takżę soczewki miękkie, lecznicze i kosmetyczne. Dzieli się je również pod kątem sposobu noszenia. W systemie dziennym bez spania, elastycznym gdy można czasami w nich spać i do ciągłego noszenia, gdy nie wyjmuje się ich nawet przez około miesiąc. Soczewki twarde są produkowane z tworzywa, które ma wysoką przepuszczalność. Są one trwalsze i mają mniejszą średnicę niż miękkie soczewki. Niestety mają taką wadę, że oczy się do nich długo przyzwyczajają.

Sprawdź więcej na >> inecoo.pl

Dla kogo soczewki progresywne?

Soczewki progresywne są dla osób, które potrzebują dwóch par okularów do widzenia w bliży i w dali. Dzięki takim soczewkom nie będzie trzeba mieć więcej niż jednej pary okularów. Szczególnie przydatne będą one powyżej 40 roku życia, wtedy pojawia się problem z akomodacją na przedmioty w bliskiej odległości. Przyczyną jest zmęczenie dwóch mięśni, które odpowiadają za nasze widzenie i będą zmieniać swój kształt w trakcie widzenia. Okulary ze szkłami progresywnymi nie są takie same jak korekcyjne, będą się wyróżniać specjalnym sposobem szlifowania, nie będzie widocznej linii podziału.

Korzyści używania z progresywnymi soczewkami

Wystarczą nam tylko jedne okulary do widzenia bliskiego i w dali. Nie będzie trzeba zmieniać okularów do czytania i takich na patrzenie na odległość. Zaletą będzie także ich wygląd. Dają one wrażenie klasycznych okularów jednoogniskowych, nie będzie trzeba obawiać się, że widoczna będzie linia podziału. Oczywiście można takżę zamówić sobie dwie pary okularów, ale na pewno będzie to mniej praktyczne.

Na co będzie trzeba zwracać uwagę przy pierwszych okularach z progresywnymi soczewkami? Przy tych soczewkach widoczność nie jest aż tak dobra jak przy klasycznych, dlatego żę pojawia się tam płynne przejście. Trzeba będzie do tych okularów się odpowiednio przyzwyczaić nie będzie tak, że można je założyć i od razu można liczyć na to, że widzenie będzie komfortowe. Adaptacja do tych okularów może nam zająć nieco czasu w zależności od człowieka może być to od jednego dnia do nawet kilku tygodni. Gdy jednak oczy się już przyzwyczają na pewno będziemy z nich zadowoleni. To jak się wydaje ma szczególne znaczenie i powinniśmy na to zwracać uwagę. Warto takie okulary spróbować i cieszyć się komfortowym widzeniem na każdą odległość.

Warto zajrzeć także na: wielkoludek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *