Identyfikatory plastikowe z nadrukiem

Dodano: 18.09.2017

Wydawane są przez firmy pracownikom, mogą również służyć jako identyfikacja podczas różnych wydarzeń – identyfikatory plastikowe z nadrukiem posiadają bardzo szerokie zastosowanie.

Identyfikatory plastikowe to specjalne karty plastikowe, które mogą być zaprojektowane na indywidualne życzenie zleceniodawcy. Standardowo karty te nie są wyposażane w żadne dodatkowe nośniki informacji, na przykład w chip czy w pasek magnetyczny, dlatego zawierają tylko informacje wizualne.

Jakie informacje umieszczane są na identyfikatorach plastikowych?

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, identyfikatory plastikowe posiadają szerokie zastosowanie. Służą jako element identyfikacji w wielu różnych przypadkach, między innymi w zakładach pracy czy podczas różnych wydarzeń jaka festiwale, konferencje. Mogą służyć też jako przepustki, karty biblioteczne.

W związku z tym na kartach tego rodzaju najczęściej umieszcza się imię i nazwisko posiadacza, a także czasami inne, dodatkowe informacje na jego temat, na przykład tytuł, zajmowaną pozycję, zdjęcie. Także, w zależności od przeznaczenia, identyfikatory mogą być uzupełnione o logo firmy czy wydarzenia. Urozmaiceniem mogą być też elementy graficzne.

Jak produkuje się identyfikatory plastikowe z nadrukiem?

Podstawą są karty, które wykonuje się najczęściej z tworzyw takich jak PCV, PET czy ABS. Niektóre firmy wykorzystują też biodegradowalne PCV, które nie są obciążeniem dla środowiska naturalnego.

Umieszczenie nadruków na kartach odbywa się z wykorzystaniem różnych technik, na przykład może być to druk cyfrowy dobry również przy mniejszych nakładach – wtedy każda karta może zawierać inne informacje. Gdy każda karta ma być inna, dobrym wyborem jest też nadruk termiczny.

Gdzie zamówić identyfikatory plastikowe z nadrukiem?

Produkcją tego rodzaju artykułów zajmuje się obecnie wiele firm na terenie całego kraju. Identyfikatory plastikowe wykonują między innymi drukarnie, które zajmują się również świadczeniem usług projektowych, a także możemy zamówić je w agencjach reklamowych.

Polecamy ofertę firmy Identyfikatory.waw.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *