Firmowy wyjazd nie musi być złem koniecznym

Dodano: 19.04.2018

Pracownicy szczególnie dużych firm i korporacji przyzwyczaili się już do wyjazdów integracyjnych, na które nie zawsze czekają z radością. No cóż, wyjazd weekendowy, często do tej samej miejscowości, wieczorna dyskoteka lub ognisko… Ciągle to samo i najzwyczajniej w świecie, wielu z uczestników wolałoby spędzić ten weekend z rodziną. Jednak jest mnóstwo innych możliwości zorganizowania pracownikom świetnego wyjazdu grupowego, w którym wezmą udział z wielką ochotą.

Dziś można przygotować wyjazd integracyjny, który wzbudzi pozytywne emocje wśród uczestników. Firmy zajmujące się organizacją takich firmowych wydarzeń mają naprawdę cały wachlarz wspaniałych możliwości, które powinny budzić zainteresowanie. Nie warto więc ograniczać się do tradycyjnej kiełbaski z ogniska i zimowego kuligu. Zobacz, czym możesz zaskoczyć swoich kolegów.

Bieg survivalowy

W dobie powszechnej mody na sport, na doskonałe ciało i jeszcze lepszą wytrzymałość organizmu, bieg survivalowy może być czymś, co znakomicie wpłynie na nastroje w grupie, zintegruje towarzystwo, bo nic tak nie łączy, jak wspólne przygody, które pozostają w pamięci na lata.

Wybierając ten rodzaj wyjazdu firmowego trzeba wziąć pod uwagę możliwości grupy, bo źle dobrane wyzwanie może okazać się zbyt trudne, a wówczas nie będzie miłym wydarzeniem. Dlatego decydując się na taką atrakcję, trzeba wnikliwie dostosować ją do możliwości fizycznych zespołu.

Escape room

To zdecydowanie zabawa, która jest jednym z najlepszych sposobów na bardzo szybką integrację zespołu, więc wyjazd firmowy i escape room to zdecydowanie dobrana para. Grupa osób zostaje zamknięta w pomieszczeniu, z którego musi znaleźć wyjście w określonym czasie. Z reguły może się to udać tylko wówczas, gdy zespół ze sobą współpracuje.

Warsztaty kulinarne

Jeść lubią wszyscy, a popularność domowego pichcenia ciągle rośnie. Łatwo sobie można wyobrazić, jak wielkie zainteresowanie wywoła wyjazd do Włoch, połączony z warsztatami gotowania.

Kuchnię włoską kocha większość ludzi, a umiejętność przyrządzania prawdziwych, włoskich potraw przyda się każdemu. Warsztaty kulinarne są także doskonałym sposobem na zintegrowanie grupy. Wspólne gotowanie, próbowanie, a w końcu biesiadowanie pod łaskawym, włoskim niebem to naprawdę wielka atrakcja.

Gry miejskie

Organizuje się je w interesujących miastach, a uczestnicy mają okazję poznać historię tego miejsca, którą odkrywają, pokonując różne przeszkody i przygody. Gra miejska to takie połączenie przyjemnych gier fabularnych i odrobiny emocji towarzyszących grom terenowym.

Najczęściej rozgrywa się ją w centrach miast, a finałem jest zazwyczaj odnalezienie jakiegoś cennego przedmiotu. Gra miejska jest bardzo sympatyczną formą spędzania czasu, łączy w sobie elementy rywalizacji, świetnie integruje zespoły i oczywiście dostarcza wiele rozrywki.

Szkoła kitesurfingu

Stosunkowo nową formą wyjazdów integracyjnych są kursy nauki najczęściej tak zwanych sportów rekreacyjnych. Stąd coraz więcej pracodawców interesuje się tą formą wypoczynku integracyjnego dla swoich pracowników. Kilkudniowe kursy kitesurfingu, nurkowania, czy nawet zimowy kurs jazdy na nartach cieszą się coraz większą popularnością.

Wszystkie te formy wyjazdów integracyjnych są dużymi atrakcjami dla uczestników, którzy dziś jednak starają się unikać typowych form wyjazdów i miejsc takich, jak dyskotekowe sale czy stoliki wokół biesiadnego grilla.

Jeśli nie masz konkretnego planu lub pomysłu na imprezę firmową dla swoich pracowników, porozmawiaj ze specjalistami w tej dziedzinie. Sprawdź adres www.wyjazdydlafirm.pl, a znajdziesz tam solidną dawkę inspiracji w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *