Drukarnia internetowa: jakie ma wady i zalety?

Dodano: 10.11.2017

W dzisiejszych czasach w internecie znaleźć można praktycznie wszystko – od śmiesznych filmików z kotami, poprzez porady medyczne, na miłości skończywszy. Nie dziwi zatem, że nowoczesne drukarnie również przeniosły swoje usługi do cyberprzestrzeni. Czy drukarnie internetowe są jednak dużo lepsze od tych tradycyjnych?

Nie ma wątpliwości, że Internet znacząco uprościł nasze codziennie funkcjonowanie – dzięki niemu możemy bez wychodzenia z domu zrobić zakupy, wysłać list albo dokonać przelewu w banku. Coraz większą popularność zyskują też drukarnie online, choć nadal nie brakuje osób, które podchodzą do nich mocno nieufnie. Niepotrzebnie! Jak podkreśla initi.pl drukarnie internetowe posiadają bowiem szereg zalet, dzięki którym mogą spokojnie konkurować z tradycyjnymi zakładami.

Drukarnie internetowe są wygodniejsze

Wybierając dobrą drukarnię online, możemy zamawiać interesujące nas rzeczy bez konieczności opuszczania cieplutkiego mieszkania. Zapomnij o przedzieraniu się na drugi koniec miasta w godzinach szczytu i długim czekaniu w kolejce. Co istotniejsze, nie ograniczają nas godziny otwarcia tradycyjnych drukarni, więc druk potrzebnych nam materiałów możemy zlecić praktycznie o każdej godzinie. Niedziela albo północ? W przypadku drukarni internetowych to żaden problem, a każdy termin możemy wygodnie i bez pośpiechu dopasować do naszego rytmu dnia lub nocy.

Geografia również nas nie ogranicza. Możemy bez problemu skorzystać z usług drukarni internetowej położonej na drugim krańcu Polski, bo większość tego typu firm korzysta z usług kurierskich, co sprawia, że nie musimy się samodzielnie fatygować po odbiór naszego zamówienia.

Drukarnie internetowe są przeważnie tańsze

Wygoda to nie wszystko. Drukarnie internetowe posiadają jeszcze jedną ogromną zaletę – są przeważnie dużo tańsze od swoich stacjonarnych odpowiedników. Powód jest prosty: dzięki zautomatyzowaniu procesu składania zamówień nie muszą one zatrudniać tylu osób; odchodzą także koszta związane z wynajmem lokalu w atrakcyjnym miejscu (drukarnia internetowa równie dobrze może się mieścić na obrzeżach miasta). Ponadto wiele drukarni online oferuje swoim klientom szereg zniżek i rabatów – na przykład darmowy transport lub procentowy upust.

Nie ma róży bez kolców

Drukarnie internetowe pozwalają oszczędzić czas i pieniądze, ale nie są całkowicie pozbawione wad. Przede wszystkim przy drukowaniu online wszystko zależy od samego klienta, a ten zwyczajnie może popełnić gdzieś jakiś błąd: a to niewłaściwie przygotuje projekt graficzny, a to wgra błędną wersję pliku do wydruku, a to pomyli się w adresie dostawy. Największym problemem całego procesu są zatem błędy leżące po stronie użytkowników, które w stacjonarnym punkcie mogłyby zostać szybko wyłapane przez obsługę. Generalnie wielu osobom może też brakować tradycyjnego kontaktu ze sprzedającym, który mógłby „na żywo” rozwiać wszelkie ich wątpliwości. Niemniej wyżej wymienione wady nie są w stanie przysłonić zalet; wszystko wskazuje na to, że drukarnie internetowe to przyszłość branży, a powodów, dla których warto z nich skorzystać, będzie jedynie z każdym kolejnym rokiem przybywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *