Czy nowa firma może wziąć kredyt na samochód?

Dodano: 05.07.2017

Jeszcze do niedawna początkujący przedsiębiorcy mieli niezwykle trudny start. Rzadko kiedy banki   zgadzały się udzielać im kredyty na inwestycje i rozwój. Nie mogli też liczyć na wsparcie środków unijnych. Dzisiaj pierwsze kroki stawiane w biznesie mogą być o wiele bardziej odważne. Instytucje bankowe oferują produkty, z których przedsiębiorcy mogą korzystać na preferencyjnych warunkach.

Zmiany w bankowości

Podejście banków do początkujących przedsiębiorców znacznie zmieniło się, kiedy na rynku pojawiły się instytucje, których podstawowym celem było wspieranie nowych firm. Konkurencja sprawiła, że uniwersalne banki zaczęły dostrzegać potencjał w nowo powstałych  i małych firmach.

Wiele zmieniło się również wskutek organizacji pierwszych programów pomocowych, jakie zainicjowały instytucje publiczne. Wsparcie raczkującej przedsiębiorczości uruchomiło lawinę nowych ofert ze strony instytucji komercyjnych. Wszystko po to, by móc pozyskiwać kolejnych klientów. Dzisiaj nowe firmy traktowane są jako potencjał, a pod uwagę nie bierze się już tak bardzo ryzyka ich niewypłacalności.

Zastrzyk gotówki dla nowych przedsiębiorstw

Na rynku funkcjonują banki, które specjalizują się w oferowaniu kredytów dla firmy, które w branży nie działają dłużej niż 12 miesięcy. Niektóre z tych instytucji nie wymagają rocznego rozliczenia, a zdolność kredytowa wyliczana jest na podstawie majątku firmy.

Inne proponują kredyty na podstawie historii obrotów na koncie firmowym na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Warto pamiętać, że banki podchodzą do każdego klienta indywidualnie. Nierzadko liczy się branża, w której swoją działalność prowadzi przedsiębiorca.

Kredyty preferencyjne

Przedsiębiorcy mogą dzisiaj korzystać z tzw. kredytów celowych. Przykładem może być kredyt samochodowy dla firm. To zobowiązanie kredytowe, które udzielane jest na preferencyjnych warunkach. Kredytobiorca zobowiązuje się za środki otrzymane z banku zrealizować zakup pojazdu, który ma służyć rozwojowi firmy.

Kredyt tego rodzaju jest o wiele tańszy niż ten udzielany na dowolny cel. Wszystko dlatego, że zabezpieczeniem staje się nabywany samochód, przez co znacznie spada ryzyko niewypłacalności początkującego przedsiębiorcy. Dużą zaletą jest w tym przypadku fakt, iż auto staje się od razu własnością firmy, a jej właściciel może nim dowolnie dysponować. Część raty można również wrzucać w koszty, dzięki czemu zmniejszają się wydatki z tytułu podatku.

Podsumowanie

Jak widać, początkujący przedsiębiorcy mają szansę na rozwój i nowe inwestycje w firmie. Kredyt samochodowy dla firm jest tylko jednym z wielu przykładów finansowego wsparcia instytucji bankowych. Otwierając nową działalność biznesową, możemy liczyć na indywidualne podejście i elastyczne rozwiązania, które będą w pełni odpowiadać na nasze potrzeby, oczekiwania i możliwości.

Przed zaciągnięciem finansowego zobowiązania każdy przedsiębiorca powinien odpowiedzieć sobie na pytania: Jakie inwestycje dla firmy należy poczynić, by wpłynąć na jej rozwój? Czy stać mnie na spłatę zaciąganego zobowiązania i miesięczne raty nie zaburzą kondycji finansowej prowadzonej działalności? Jakie są prognozy przyszłości firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *