Często wykonywane zabiegi medycyny estetycznej

Dodano: 24.08.2017

Medycyna estetyczna to bardzo dynamicznie rozwijający się rynek. Związane jest to przede wszystkim z rozwojem nowej technologii, która podnosi równocześnie bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanych zabiegów. Rozrasta się grupa masowo wykonywanych procedur.

Botoks

Popularny botoks, czyli toksyna botulinowa wykorzystywana do wypełniania zmarszczek, to prawdziwy hit rynkowy. Związane jest to przede wszystkim z jej zdolnością do blokowania impulsów nerwowych, co prowadzi do powstania napięcia mięśnia, które z kolei napinają i tym samym wygładzają skórę. Sam zabieg jest banalnie prosty, ponieważ polega na wstrzyknięciu toksyny pod skórę. Botoks nie boli, jest coraz tańszy i nie powoduje powstania okresu rekonwalescencji. Efektami zabiegu można się cieszyć przez jeden lub dwa kwartały.

Osocze bogatopłytkowe

Stosunkowa nowość w gabinetach medycyny estetycznej to zabiegi regeneracyjne wykorzystujące osocze bogatopłytkowe. Jest to substancja przygotowywana z krwi samego pacjenta i wprowadza się ją pod skórę poprzez serię niewielkich nakłuć. Osocze bogatopłytkowe stymuluje regenerację skóry, budowę naczyń krwionośnych i produkcję kolagenu. Poprawia się wygląd skóry, jest ona świeża i wypoczęta, zmniejsza się widoczność zmarszczek. Najczęściej zabieg jest wykonywany na skórze i dekolcie.

Nici liftingujące

Tradycyjny lifting jest drogi i inwazyjny. Nici liftingujące stanowią dla niego tańszą i bezpieczniejszą alternatywę. W trakcie zabiegu pod skórę wprowadza się cienkie nici, które są w stanie poprawić owal twarzy i zlikwidować tak zwane chomiki. Zabieg wygładza skutecznie szyję. W miejscu umieszczenia nici drastycznie przyspiesza produkcja kolagenu, co zapewnia naturalny efekt. Zabieg wykonuje się także w okolicach krocza.

Mezoterapia

Zabieg estetyczny popularny ze względu na swoją uniwersalność. Można go zastosować praktycznie wszędzie od twarzy i skóry głowy aż po dłonie. W jego przebiegu przygotowuje się specjalny koktajl substancji odżywczych i regenerujących zależny od tego, jakie miejsce zostanie podany, a następnie wprowadza się go do głębokich partii skóry. Można to robić za pomocą igieł lub specjalnej elektrycznej stymulacji skóry. Nakłucia są polecane ze względu na pobudzanie regeneracji.

Ultraformer

Ultraforemer to nowoczesne urządzenie wykorzystywane fo wykonywania liftingu ciała i twarzy. Działa na zasadzie emisji ultradźwięków, które przenoszą w sobie energię podnoszącą temperaturę głębokich struktur w organizmie człowieka. Prowadzi to do reakcji obronnej tkanek polegającej na wzmożonej produkcji kolagenu, co odmładza skórę, niweluje jej zmarszczki i sprawia, że jest ona bardziej jędrna. Ultraformer ceniony jest za to, że nie powoduje podrażnienia skóry i nie trzeba po jego zastosowaniu unikać słońca, dzięki czemu może być on stosowany przez cały rok. Zabieg ten jest stosunkowo drogi, ponieważ w zależności od zakresu jego stosowania oraz części ciała podlegającej terapii może kosztować ponad 6.000 złotych.

Lipoliza iniekcyjna

Jednym z największych problemów estetycznych współczesnego człowieka są złogi tłuszczu, które nie poddają się klasycznemu odchudzaniu. Efektem standardowych wysiłków jest bardzo często uzyskanie zdeformowanej sylwetki, co jest bezpośrednim wynikiem pozostawania tkanki tłuszczowej w formie niezmienionej przez odchudzanie w miejscach tak zwanych opornych. Lipoliza uderza w te miejsca poprzez podanie specjalnych koktajlów aktywizujących tkankę tłuszczową i pozwalających organizmowi na jej odpowiednie rozprowadzenie i usunięcie.

Zobacz więcej na: galeria-estilo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *